گردش روی ریل تاریخ

گردش روی ریــل تاریخ

ایستاده بر بلندای تاریخ است. سنگینی قطار در ارتفاع 110 متری از زمین عجیب حس می‌شود؛ پلی كه بیش از 80 سال عمر دارد و هیچ جای آن جوشكاری نشده است. حالا در عصر ابراینترنتی و دنیای فناوری، هر هفته میزبان تحیر مسافرانش است... چشم‌ها به سمت شیشه‌های بزرگ واگن خیره مانده. مسافران قطار از صندلی‌ها نیم‌خیز شده‌اند و محو تماشای دره هستند. شعف ایستادن بر پل ورسك، از چشم‌های ذوق‌زده و دست‌های بر شیشه مانده، پیداست. آنها می‌خواهند بدانند آیا كارگران راه‌آهن، مسافران اولین قطار شمال بوده‌اند؟ مدام برای هم، ماجرای مهندسی را نقل می‌كنند كه پل را ساخته بود و با خانواده‌اش هنگام عبور اولین قطار، زیر پل ایستاده بودند. بعد هم با بهت نگاه می‌كنند و می‌پرسند: راست است؟
ادامه مطلب در :
 

دیگر مطا لب ریل گردی

گردش روی ریل تاریخ
14/شهر/1398

گردش در مسیر ریل‌ها در ایران حركت نوپایی است. دو سال است كه یكی از جذاب‌ترین مسیر تورهای یكروزه با قطار گردشگری از ایستگاه راه‌آهن تهران تا سوادكوه و جنگل شیرگاه، راه‌اندازی شده است. مسافران ریل‌گردی در این سفر، راهی تونل زمان می‌شوند. آنها هیچ وقت، طعم هیجان ایستادن بر فراز «پل پیروزی» را فراموش نمی‌كنند...

ادامه مطلب
نخستین قطار گردشگری گیلان
31/ارد/1398

نخستین قطار گردشگری ایران به سمت گیلان فرصتی فراهم می کند تا مسافران، مهمانِ اولین موزه فضای باز ایران باشند. موزه ای در سراوان که خاطره های آغشته به حال و فضای روستایی گیلان را با همان کاهگل ها ، ایوان های فیروزه ای و چوب و دود زنده میکند.

ادامه مطلب
پایتخت گلاب ایران
30/ارد/1398

قمصر پایتخت گلاب ایران در جنوب کاشان در این فصل مهمان چشمانی است که مشتاق تماشای باغ های گل محمدی هستند و اگر هوا زودگرم نشود، تا اوایل خرداد ماه، فرصت تماشای فصل گلابگیری هست.

ادامه مطلب
از آخرین رویدادهای ریل گردی با خبر شوید

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید