ریل گردی در خبرها ...

نخستین قطار گردشگری (ریل گردی) گیلان

   برای اولین بار مسافران در مسیر ریلی تهران-رشت بصورت تور یک روزه ، که حرکت قطار شش صبح از تهران آغاز و در مسیر قزوین-رشت از دشت  وسیع گندم زارهای معروف به دشت قزوین عبور و از پل ها و تونها و روی دره ها و کوه ها عبور میکند و مسافران میتوانند از زیبایی های طول مسیر ریلی از دریاچه زیبای منجیل، توربینهای بادی و بافت زیبای شهر رودبار در میان درختان همیشه سبز زیتون و شالیزارهای برنج و بازدید از کاروانسرای (لات) شاه عباسی امامزاده هاشم و موزه میراث روستایی رشت دیدن کنند و یک روز بیاد ماندنی را برای خود و خانواده رقم بزنند.

صنعت قطارهای گردشگری ریلی کشور با اجرای شرکت راهیان عصر دایا با همکاری شرکت رجا صورت می پذیرید.

خبرگزاری ایلنا - 1398/02/28

 

تور یک روزه با قطارگردشگری رشت

برای اولین بار مسافران در مسیر ریلی تهران-رشت از تور یک روزه بهره‌مند شدند.

حرکت قطار ساعت شش صبح از تهران آغاز شده و در مسیر قزوین - رشت از دشت وسیع گندم‌ زارهای   معروف به دشت قزوین، پل‌ها، تونل‌ها، روی دره‌ها و کوه‌ها عبور کردند.
مسافران از زیبایی های طول مسیر ریلی از دریاچه زیبای منجیل، توربین‌های بادی، بافت زیبای شهر رودبار در میان درختان همیشه سبز زیتون و شالیزارهای برنج بهره برده و از کاروانسرای (لات) شاه عباسی، امامزاده هاشم و موزه میراث روستایی رشت بازدید کردند و یک روز بیاد ماندنی برای خود و خانواده‌شان رقم زدند.

خبرآنلاین - 1398/02/28

 

نخستین قطار گردشگری ریلی گیلان

رشت - ایرنا - مدیرکل راه آهن شمال 2 از راه اندازی نخستین قطار گردشگری ریلی مسیر تهران - سراوان گیلان از پنج شنبه هفته جاری خبر داد.

علی خدایی صبح سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: نخستین قطار گردشگری ساعت شش پنجشنبه هفته جاری از تهران راهی گیلان می شود و این قطاربه عنوان تور یک روزه ریل گردی از تهران حرکت می کند و از روی پل ها، کنار بناها و داخل تونل هایی که مهم هستند، با سرعت کمتر عبور می کند تا گردشگران بتوانند عکس ها و فیلم های مود علاقه خود را تهیه کنند.

 

ادامه خبر ... (ایرنا - 1398/02/24)

دیگر مطا لب ریل گردی

گردش روی ریل تاریخ
14/شهر/1398

گردش در مسیر ریل‌ها در ایران حركت نوپایی است. دو سال است كه یكی از جذاب‌ترین مسیر تورهای یكروزه با قطار گردشگری از ایستگاه راه‌آهن تهران تا سوادكوه و جنگل شیرگاه، راه‌اندازی شده است. مسافران ریل‌گردی در این سفر، راهی تونل زمان می‌شوند. آنها هیچ وقت، طعم هیجان ایستادن بر فراز «پل پیروزی» را فراموش نمی‌كنند...

ادامه مطلب
نخستین قطار گردشگری گیلان
31/ارد/1398

نخستین قطار گردشگری ایران به سمت گیلان فرصتی فراهم می کند تا مسافران، مهمانِ اولین موزه فضای باز ایران باشند. موزه ای در سراوان که خاطره های آغشته به حال و فضای روستایی گیلان را با همان کاهگل ها ، ایوان های فیروزه ای و چوب و دود زنده میکند.

ادامه مطلب
پایتخت گلاب ایران
30/ارد/1398

قمصر پایتخت گلاب ایران در جنوب کاشان در این فصل مهمان چشمانی است که مشتاق تماشای باغ های گل محمدی هستند و اگر هوا زودگرم نشود، تا اوایل خرداد ماه، فرصت تماشای فصل گلابگیری هست.

ادامه مطلب
از آخرین رویدادهای ریل گردی با خبر شوید

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید