کمی هم از تاریخچه راه آهن و ریل بدانیم

ساخت راه آهن سراسری ایران که در زمان قاجار متوقف شده بود، در دوره حکومت پهلوی اول با اولویت اهداف نظامی دوباره از سر گرفته شد. از آنجا که برای انجام چنین کار بزرگی، بودجه زیادی لازم بود، دولت تصمیم گرفت با وضع مالیات بر قند و شکر و چای، هزینه ساخت راه آهن را فراهم کند.

ساخت راه آهن سراسری در سال 1306 از شهر تهران که پایتخت ایران بود، شروع شد و به سمت بندر ترکمن در شمال ایران و بندر شاهپور سابق که اکنون به اسم بندر امام خمینی می شناسیم، ادامه یافت تا 11 سال بعد به پایان رسید. در سالهای بعد خط آهن تهران – مشهد نیز برای زیارت امام رضا (ع) ساخته شد.

 

با ساخت راه آهن تهران – تبریز، کاشان به کرمان و ...، راه آهن سراسری ایران امروزه دارای 13 هزار و 437 کیلومتر خطوط استاندارد است. در مسیر چندهزار کیلومتری ریلی ایران 381 ایستگاه در شهرهای مختلف احداث شده که بزرگترین آنها ایستگاه تهران است.

برای ساختن راه آهن سراسری، کشورهای انگلیس، آلمان، بلژیک و روسیه با ایران قرارداد بستند ...


 

دیگر مطا لب ریل گردی

گردش روی ریل تاریخ
14/شهر/1398

گردش در مسیر ریل‌ها در ایران حركت نوپایی است. دو سال است كه یكی از جذاب‌ترین مسیر تورهای یكروزه با قطار گردشگری از ایستگاه راه‌آهن تهران تا سوادكوه و جنگل شیرگاه، راه‌اندازی شده است. مسافران ریل‌گردی در این سفر، راهی تونل زمان می‌شوند. آنها هیچ وقت، طعم هیجان ایستادن بر فراز «پل پیروزی» را فراموش نمی‌كنند...

ادامه مطلب
نخستین قطار گردشگری گیلان
31/ارد/1398

نخستین قطار گردشگری ایران به سمت گیلان فرصتی فراهم می کند تا مسافران، مهمانِ اولین موزه فضای باز ایران باشند. موزه ای در سراوان که خاطره های آغشته به حال و فضای روستایی گیلان را با همان کاهگل ها ، ایوان های فیروزه ای و چوب و دود زنده میکند.

ادامه مطلب
پایتخت گلاب ایران
30/ارد/1398

قمصر پایتخت گلاب ایران در جنوب کاشان در این فصل مهمان چشمانی است که مشتاق تماشای باغ های گل محمدی هستند و اگر هوا زودگرم نشود، تا اوایل خرداد ماه، فرصت تماشای فصل گلابگیری هست.

ادامه مطلب
از آخرین رویدادهای ریل گردی با خبر شوید

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید